2017-04-10 Banner Alkotohet 2017-megnyito

ALKOTÓHÉT 2017 _ SZENTENDRE _ WORKSHOP 2017 – PROGRAM - FELTÖLTÉS/UPLOAD - KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ: 2017.04.13. 12:00

2017-04-13 Kép-kiáll-megnyito

KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ _ ALKOTÓHÉT_2017, SZENTENDRE

helyszín: BME K ép. É-i lépcsőház III: em. Rajzi és Formaismereti Tanszék
időpont: 2017. április 13. 12:00
megnyitja: Molnár Csaba DLA, dékán _ Zalakovács József, évfolyamfelelős _ Sebestény Ferenc DLA, h. tanszékvezető

ALKOTÓHÉT _ 2017 – RAJZI ÉS FORMAISMERETI TANSZÉK, I. ÉVFOLYAM

A Rajzi és Formaismereti Tanszék a 2017. évi Alkotóhetet az Építészmérnöki Kar I. évfolyamos hallgatói számára Szentendrén rendezi meg. A festői városban való közös alkotómunkával egy régi hagyományt elevenítünk fel, mintegy 200 építész alkot, rajzol és forgat filmet egyszerre, majd a műveikből szerkesztett kiállítást még a héten be is mutatjuk. A szakmai programban a Rajzi Tanszék partnere a Szentendrei Önkormányzat.

Részletes program:

április 6. csütörtök

• Az I. évfolyamos hallgatók részletes tájékoztatása az alkotóheti programról "Alkotóhét_2017_Szentendre, BME Építészmérnöki Kar _ I. évfolyam" tájékoztató.
  • Minden tankörvezető a tankörével egy közös "vezérmotívumot" választ, mely lehetőséget biztosít az egységes feladat és feldolgozás mellett a tankör egyedi hangvételének, karakterének kifejezésére. (pl.: fény-árnyék, sarok, városi textúrák, lépték, figura a térben, stb...)
  • Szükséges eszközök az alkotóhét teljesítéséhez (4-6 db A4-es (fél)fényes fehér papír, fekete toll, mappa vagy tábla, video rögzítésére alkalmas telefon, vagy kamera (megbízható letöltési opcióval)
  • Azon hallgatók kiválasztása min 2, max. 4 fő tankörönként, akik a tankör plakátot, illetve filmet el fogják készíteni tanári vezetés mellett (szerdán a tanszéken, lehetőleg saját laptoppal és szoftverrel rendelkezzenek). A kiválasztott hallgatók külön tájékoztatást (VIF, PT) kapnak.
  • Utazási lehetőségek, találkozási időpontok, helyszínek, időbeosztás, kontaktszemély (telefonszám) stb. pontosítása. Az alkotóhét teljesítésének feltételei (hétfő-kedd helyszíni munka, szerda egyetemi munka, csütörtök feladatok leadása, kiállítás 12:00)

április 10. hétfő

• 9:40 órakor találkozás a helyszínen (Szentendrén) a tankörvezetővel egyeztetett helyen (vagy a HÉV végállomáson)
  • A két helyszíni munkanapon három tanszéki oktató felügyeli a hallgatók jelenlétét: Zalakovács József, Répás Ferenc, Balogh Emese
  • 10-14 óráig rajzolás a városban (vázlatok és végleges rajzok fekvő A4-es formátumban fekete tollal, kedd délig min. 6 db.)
  • 14-16-ig szabad program Szentendrén, forgatandó film előkészületei, helyszínválasztás, csoportok megszervezése, esetleg kellékek, stb. (programjavaslatot mellékelünk)

április 11. kedd

• 11:00 órától 16 óráig önálló munka (filmezés), lehet csapatokban is dolgozni, de végül mindenkitől 1 db 5 mp-es filmet várunk: az indítókép megegyezik a kiválasztott (legjobban sikerült fekvő A4-es) tollrajz képkivágásával, majd egy 5-6 mp-es snitt szabad témával "cselekménnyel" következik.
  • Az elkészült filmeket és a beszkennelt A4-es rajzokat a kiadott fájlelnevezéssel és egyéb adatokkal (honlap!) a megadott tárhelyre fel kell tölteni szerda 9:00 óráig!

április 12. szerda

• 10:00-kor találkozás a tanszéken. Az oktatók irányításával minden hallgató elkészíti fekvő A3-as lapra szerkesztve (bal oldalon 4 cm-es kötési sáv üresen hagyásával) a két nap alatt rajzolt vázlatainak és rajzainak összeszerkesztett portfóliólapját. Lehet fénymásolóval, de lehet digitálisan (szkenelve, szerkesztve) is dolgozni. Végeredmény egy A3-as fekvő lap a hallgató nevével és rajzaival. A teljes évfolyam anyaga összefűzhető majd egy füzetté.
  • 10:00-tól a plakát-, és filmszerkesztésre jelentkezett hallgatók Váli István (plakát) és Pálóczi Tibor (film) vezetésével összerakják a tankörönkénti feladatokat, majd feltöltik a megfelelő tárhelyre. A plakáthoz és filmhez előzetesen sablon  készül az egységes megjelenés végett!
  • A munka végeztével a plakátokat ki kell nyomtatni és installálásra előkészíteni a tankörvezető irányítása mellett.

április 13. csütörtök

• 11:00 órakor találkozás a Rajzi Tanszéken, plakátok kihelyezése, vetítés előkészítése.
  • A3-as szerkesztett lapok (a hallgatók rajzaival), valamint a legjobban sikerült (a filmben szereplő) A4-es eredeti tollrajz leadása. Ezzel a leadással teljesíti Hallgató az Alkotóhetet, és biztosított a megnyitón való megjelenése.
  • 12:00 óra ünnepélyes kiállításmegnyitó és Alkotóhét zárás
  • A kiállítás helyszíne: BME "K" épület III. em. Rajzi és Formaismereti Tanszék folyosó
  • A kiállítást megnyitja: Sebestény Ferenc DLA h. tanszékvezető
  • A kiállítás megtekinthető: 2017 május közepéig
  • A megfelelő anyagok feltöltése a kari Behance oldalra

FIGYELEM! Szavazás a legjobb alkotóheti munkákra! Az alkotóhét után két hétig a tavalyival megegyező "lenyomata" lesz az alkotóhétnek a második emeleti padlókon!

április 27. csütörtök

• Közös alkotóheti eredményhirdetés és záró-esemény szervezés alatt van 2017 április 27. esti időpontban. Ekkor minden munka kivetítőkön bemutatásra kerül, még ekkor lehet utoljára szavazni, majd a nyertes csoportok díjakat kapnak, illetve lesz hallgatóknak és csoportvezetőiknek valamilyen zenés összejövetel. Írjátok be a naptárba, és hirdessétek!

Zalakovács József (évfolyamfelelős) és Sebestény Ferenc DLA (h. tanszékvezető)