A közlő, az üzenet és a befogadó hármasának tanulmányozása. Kik vagyunk mi? Mit szeretnénk közölni? Hogyan? És kinek? Szándék, közlés, befogadás és hatás. Ember, forma, alak, lélektan… A pszichológiai alapismereteken kívül gyakorlati példák bemutatásán keresztül sajátítják el a hallgatók az elméleti alapokat, melyek felhasználásával elkészítenek egy tervezési feladatot és egy hozzá kapcsolódó  tanulmányban mutatják be a tervezés mozgató rugóit. A tervezés folyamatát, a (cél)közönség reakcióját.

2015. tavaszi feladat: Montázs, kollázs (elsősorban leplezett) készítése képmanipulációval

• A képnek legyen mondanivalója, üzenete.
  • A közlendő egyértelműen legyen felismerhető, de bátran alkalmazzunk finom utalásokat is.
  • A téma helyszíne a BME campusa.
  • Felhasználható: saját fénykép, (internetről, stb.) gyüjtött anyag.
  • Szabad asszociációs gondolkodás (fantázia)
  • A közlendőnek és a közlés módjának legyen értelmes, értelmezhető tartalma, pl. társadalmi üzenet, hangulat leírás, stb.
  • Lehet a humor eszközével is élni. Finom utalások, áthallások.
  • A kép elkészítéséhez elsősorban pixelgrafikus szoftver használata ajánlott.

Beadandó: 1 db A4-es nyomat, illetve fájl pdf-ben min. 200 dpi felbontással.

Az órák előadásokból és konzultációkból állnak.

Kötelező tárgy: Forma- és Vizuális Környezettervezeő Mérnök MSc Szak

Tantárgyfelelős: Váli István Frigyes DLA egyetemi adjunktus