Nyomtatott kiadványok tervezése és készítése. Grafikai alapelemek (pont, vonal, felület, betű) használata, alapvető kompozíciós ismeretek elsajátítása. Megismerkedés egy dtp program használatával és a nyomdai munkák kivitelezésével. A tanultakat egy kisebb, kötött formátumú kiadvány tervezésén kell bemutatniuk a diákoknak.

Az órák előadás-gyakorlat-konzultáció jellegűek.

Ütemterv 2016:

1. hét 09.08. Bevezető előadás

2. hét 09.15. Betű

3. hét 09.22. Tipográfia

4. hét 09.29. Tipográfia - kiadványszerkesztés

5. hét 10.06. Kiadványszerkesztés

6. hét 10.13. 1. feladat bemutatása - konzultáció

7. hét 10.20. Kiadványszerkesztés

8. hét 10.27. 2. feladat bemutatása - konzultáció

9. hét 11.03. Kiadványszerkesztés

10. hét 11.10. 3. feladat bemutatása - konzultáció

11. hét 11.17. TDK Konferencia

12. hét 11.24. 4. feladat bemutatása - konzultáció

13. hét 12.01. Konzultáció

14. hét 12.05. Év végi beadás (12.00-ig, a tanszéki előcsarnokból nyíló VIII-as teremben)

15. hét 12.16. Pótbeadás (különeljárási díjjal)

1. feladat

• 2 kompozíciós sorozat (formatanulmány) pontok használatával.
  • Az egyes kompozíciók mérete kb. 50×50 mm.
    A kompozíciókat egy-egy 20×20 cm-es lapon kell elhelyezni.

2. feladat

• 2 kompozíciós sorozat (formatanulmány) vonalak használatával.
  • A kompozíciókat egy-egy 20×20 cm-es lapon kell elhelyezni.
  • Az így elkészített lapok a félév végén készítendő kiadvány (könyvmakett) részét képezik majd, abban a többi munkával együtt kell őket bemutatni.

3. feladat

• 2 kompozíciós sorozat (formatanulmány) felületek (kitöltések) használatával.

4. feladat

• 2 kompozíció (formatanulmányt) betűk használatával.

Félévvégi feladat

• Az első négy feladatot egy kis kiadványban kell bemutatni.
    Az értékelés alapja: szép komponálás, igényes tipográfiai megoldások, a kiadvány kivitelezésének minősége.
  • Ügyelni kell a megfelelő betűválasztásra, betűméretre, pozícióra. A grafikai, tipográfiai elemek szép megtervezésére, alkalmazására.
    A borító és az összes belső oldalpár megtervezendő.
    A kiadvány mérete 20×20 cm, könymakett jelleggel el kell készíteni és beadni, valamint pdf formátumban a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.címre elküldeni.
  • A fájlok elnevezése: ékezetet, szóközt nem tartalmazhat. Formája: grafterv1_2016_vezeteknev_utonev_neptunkod.pdf
  • A fájl mérete nem haladhatja meg az 5 MB-ot.

Mintamunka - Kupi Benedek

Mintamunka - Rakusz Liza